Дива не сталося — автокефалії немає

1375026196_moskovskiy-patriarhat-utopaet-v-roskoshi

Всеправославний собор на острові Криті, який вперше відбувся без участі Російської православної церкви, завершився у неділю, 26 червня. Про це повідомляє DW.

«Всеправославний собор на острові Криті завершився в неділю, 26 червня, урочистим богослужінням. Як заявив голова православного Єпископського зібрання Німеччини митрополит Августин, найважливішим підсумком заходу стало те, що Святий і Великий Собор стає постійним органом православної церкви», — йдеться у повідомленні. У соборі взяли участь 166 делегатів з десяти помісних церков. Російська православна церква відмовилася від участі. Крім того, на собор не приїхали представники Антіохійської, Грузинської, Сербської і Болгарської православних церков.

Митрополит Німеччини і екзарх Центральної Європи Августин також наголосив, що церкви, які не захотіли бути присутнім на соборі, можуть пізніше приєднатися до ухвалених на Криті рішень. За його словами, перед відмовниками «двері зовсім не закриваються». Раніше у Московському патріархаті пояснили свою відмову брати участь у заході тим, що він нібито загрожує розколоти православ’я замість того, щоб об’єднати його. У РПЦ навіть заявили, що вважатимуть рішення, ухвалені на соборі без участі Росії, нелегітимними. Водночас не виправдалися сподівання тих, хто очікував, що на Соборі Українська церква отримає статус автокефальної.

Сподобалась новина? Розкажи про це друзям!